ساوالان جام | سندبلاست و تزئینات شیشه و آیینه

ساوالان جام | سندبلاست و تزئینات شیشه و آیینه

ساوالان جام | سندبلاست و تزئینات شیشه و آیینه

ساوالان جام | سندبلاست و تزئینات شیشه و آیینه

شیشه لمینت |نکات مهم هنگام انتخاب شیشه لمینت

در این صفحه از شیشه لمینت با موارد زیر آشنا شوید:

 

شرکت ساوالان جام و تمایز کیفیت در شیشه‌های لمینت، گروه صنعتی ساوالان جام اکنون نزدیک به سه دهه است که در ساخت و نصب شیشه‌ لمینت فعالیت داشته است. کیفیت متمایز و نصب فنی مهندسی و به کارگیری تکنسین‌های مجرب تفاوت شیشه لمینت ساوالان جام با دیگران را می آفریند.

شیشه دودبند | ساوالان جام

 

شاید تا به حال اصطلاح شیشه دودبند را نشنیده‌اید و بیشتر "شیشه راه پله" به گوشتان خورده است. شیشه دودبند با بهره‌گیری از شیشه سکوریت مقاوم به عنوان درب ورودی ساختمان و طبقات و البته به عنوان شیشه پنجره در راه پله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیشه مقاومت بالایی دارد و می‌تواند حرارت 1000 درجه ناشی از آتش سوزی را تحمل کند و در صورت بروز آتش سوزی در یکی از طبقات، مانع از انتشار آتش به سایر طبقات و انتشار  دود در راه پله‌ها خواهد شد. در گذشته در صورت بروز آتش در یک طبقه می‌دیدیم که آتش به باقی ساختمان هم سرایت می‌کرد و پخش دود در راه پله‌ها و طبقات بالا باعث ایجاد خفگی در ساکنین می‌شد. شیشه دودبند در ساختمان هایی با تعداد طبقات بالا بیشتر نصب می‌شود تا ضمن جلوگیری از انتشار آتش و دود، ایمنی بیشتری برای ساکنین طبقات بالا ایجاد کند و راه پله‌ها را در صورت بروز بحران ایمن نگه دارد. شیشه دودبند ضمن ایجاد زیبایی، امنیت ساختمان را در شرایط بحرانی حفظ خواهد کرد.

شیشه دودبند

چاپ روی شیشه | ساوالان جام

 

شیشه یک ماده سنتی است که برای اهداف تزئینی به یکی از اجناس مدرن تبدیل شده است. چاپ روی شیشه تنها چاپ روی صفحات شیشه ای را در بر نمی گیرد. به عبارتی مثلا تنها برای شیشه های سکوریت کاربرد ندارد بلکه می توان برای تمام ظروف شیشه ای، شیشه های جای عطر، شیشه های مربوط به موارد پزشکی، انواع درب های شیشه ای اتوماتیک ، آکواریوم ها ، شیشه ی بین کابینتی ، شیشه های بالکن و... نیز از آن به راحتی استفاده کرد. 
برای چاپ روی شیشه از جوهرهای خاصی استفاده می شود که خاصیت چسبندگی بیشتری نسبت به جوهرهای معمولی دارند. جوهر معمولی به راحتی روی سطح صیقلی شیشه پخش می شود و نمی توان تصویر با کیفیتی با آن ارائه داد. نکته مهم در این نوع چاپ تمیزی اولیه و خشک بودن سطح شیشه است تا چسبندگی جوهر را افزایش دهد. در نتیجه با استفاده از این اصول می توان یک چاپ با کیفیت و زیبا را طراحی کرد.


چاپ روی شیشه چه مزایا و کاربردهایی را در بردارد

شیشه چاپی کیفیت بسیار خوبی دارد و از آن، هم برای پارتیشن های داخلی و هم برای کاربردهای خارجی همچون نمای شیشه ای می توان استفاده کرد. از آن جا که چاپ روی شیشه دائمی است برای استفاده در خارج ساختمان نیز بسیار مناسب است. چاپ روی شیشه پایدار است و ماندگاری بلند مدتی دارد. این نوع شیشه نصبی آسان و بی سر و صدا دارد و به راحتی تمیز می شود. مهم تر از همه اینکه شیشه چاپ خورده در برابر نور ماورا بنفش، تغییرات جوی و حتی مواد اسیدی مقاوم است. این نوع شیشه ضد خش بوده و نور از آن عبور می کند. ویژگی بارز شیشه چاپی این است که قابلیت بازیافت دارد و سازگار با محیط زیست است. فن آوری های پیشرفته برای چاپ روی شیشه نه تنها نوید پتانسیل رو به رشد طراحی را می دهند، بلکه به منظور ارتقای انعطاف پذیری، دوام و پایداری سطح خارجی و داخلی نیز عمل می کنند. دو رویکرد اصلی چاپ روی شیشه، چاپ روی صفحه وچاپ دیجیتال است. 

پارتیشن شیشه ای | ساوالان جام


امروزه بیش از هر زمان دیگری فضای آپارتمان ها و دفاتر اداری در حال کوچک شدن است و دیوارکشی‌ها به این کوچک شدن فضا بیشتر از قبل دامن می‌زند. استفاده از پارتیشن شیشه‌ای باعث می‌شود تا بتوانید فضای هر چند کوچک خانه یا محل کار خود را بخش بندی کنید. شیشه به نحوی تاثیر گذار است که دیگر حس خفگی و حضور در فضای کوچک شما را احاطه نمی‌کند. شیشه‌ها بخوبی نور را از خود عبور می‌دهند و در صورت لزوم استفاده از شیشه سکوریت بی رنگ در پارتیشن‌بندی باعث می‌شود تا ضمن جداسازی بخش های واحد کاری خود بتوانید تمامی بخش ها را زیر نظر بگیرید. قطعاً کاربرد شیشه به جای دیوار ضمن بزرگ نشان دادن محیطتان از هزینه‌های دیوارکشی ساختمان و البته در هم ریختگی محیط می‌کاهد.

پارتیشن شیشه ای

شیشه سندبلاست | سندبلاست ساوالان جام

در این صفحه از شیشه سندبلاست با موارد زیر آشنا می شوید:

 

گروه صنعتی ساوالان جام با سابقه بیش از ربع قرن فعالیت در صنعت شیشه کشور یکی از بزرگترین مجریان پروژه‌های سندبلاست کشور است.

سندبلاست چیست؟ و فرآیند آن چگونه است؟

سندبلاست فرآیندی است که طی آن با پاشیدن سریع شن بر روی نقاط آغشته به چسب بر روی شیشه امکان ایجاد تصاویر ایجاد می شود. این مسئله در مرحله نخست به زیبایی نمای شیشه کمک کرده و در مراحل بعدی در محو کردن و پوشاندن شیشه می انجامد.

شیشه سندبلاست

از بالکن تا شیشه بالکن

یکی از گزینه‌هایی که اکثر مردم هنگام اجاره یا خرید آپارتمان به آن توجه می‌کنند داشتن تراس و بالکن است. اما چرا افراد به نصب شیشه بالکن در این فضاها علاقه نشان می‌دهند؟ با این همه شلوغی شهرها و عدم تمایل زیاد افراد برای بیرون رفتن از منزل، بالکن ها به خلوتی برای ساکنین تبدیل شده‌اند که می‌توانند در روزهای زیبای پاییز و سرد زمستان به تماشای برگ ریزان و نم باران بنشینند و با لذت یک فنجان چای گرم بنوشند. در شهرهای بزرگ گاهی حتی با داشتن بالکن های بزرگ و دلباز، استفاده از این فضا کمی دشوار است، آلودگی هوا و سرو صدای ناشی از شلوغی موانعی هستند که شما را از چنین لذتی بازمی دارند.

شیشه بالکن ضمن این که باعث می‌شود تا از این آلودگی در امان باشید با عایق صوتی که می‌تواند ایجاد کند باعث می‌شود تا ضمن تماشای محیط اطراف بتوانید به موسیقی دلخواه خود گوش دهید و دیگر سرمای زمستان و گرمای تابستان شما را اذیت نخواهد کرد. اگر به دنبال ایجاد فضایی خاص در تراس و بالکن خود هستید نصب شیشه بالکن بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. شاید در ابتدای امر سوألاتی ذهن شما را درگیر کند، ما سعی کرده‌ایم به این سوألات پاسخ دهیم.

شیشه بالکن