ساوالان جام | سندبلاست و تزئینات شیشه و آیینه

شیشه دودبند | ساوالان جام

ساوالان جام,سندبلاست شیشه تبریز,پارتیشن شیشه ای,چاپ روی شیشه,حمام شیشه ای,درب اتوماتیک شیشه ای,شیشه بالکن,شیشه دودبند,شیشه سکوریت,شیشه سندبلاست,شیشه لاکوبل,شیشه لمینت,کرتین وال,کرکره برقی,نرده استیل,

در این صفحه از شیشه دودبند با موارد زیر آشنا می شوید: شیشه دودبند شیشه آتشنشانی شیشه راه پله شیشه پایان کار ساختمان مزایای شیشه دودبند قیمت شیشه دودبند   شاید تا به حال اصطلاح ش

شیشه دودبند | ساوالان جام

شیشه دودبند | ساوالان جام 574

 

شاید تا به حال اصطلاح شیشه دودبند را نشنیده‌اید و بیشتر "شیشه راه پله" به گوشتان خورده است. شیشه دودبند با بهره‌گیری از شیشه سکوریت مقاوم به عنوان درب ورودی ساختمان و طبقات و البته به عنوان شیشه پنجره در راه پله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیشه مقاومت بالایی دارد و می‌تواند حرارت 1000 درجه ناشی از آتش سوزی را تحمل کند و در صورت بروز آتش سوزی در یکی از طبقات، مانع از انتشار آتش به سایر طبقات و انتشار  دود در راه پله‌ها خواهد شد. در گذشته در صورت بروز آتش در یک طبقه می‌دیدیم که آتش به باقی ساختمان هم سرایت می‌کرد و پخش دود در راه پله‌ها و طبقات بالا باعث ایجاد خفگی در ساکنین می‌شد. شیشه دودبند در ساختمان هایی با تعداد طبقات بالا بیشتر نصب می‌شود تا ضمن جلوگیری از انتشار آتش و دود، ایمنی بیشتری برای ساکنین طبقات بالا ایجاد کند و راه پله‌ها را در صورت بروز بحران ایمن نگه دارد. شیشه دودبند ضمن ایجاد زیبایی، امنیت ساختمان را در شرایط بحرانی حفظ خواهد کرد.

شیشه دودبند

قانون آتش نشانی در «شیشه راه پله» تا چند طبقه الزامی است؟

طبق قانون آتش نشانی ساختمان های تا پنج طبقه روی همکف از شیشه سکوریت به عنوان شیشه دودبند استفاده می‌شود که بین راه پله و آسانسور نصب شده و آنها را از یکدیگر جدا می‌کند برای ساختمان های بالای پنج طبقه از درب ضد حریق استفاده می‌شود که امنیت ساختمان را در زمان وقوع بحران تأمین می‌کند.

 

شیشه دودبند، شیشه آتش نشانی جهت پایان کار

امروزه شیشه به عنوان یکی از مصالح پر کاربرد در ساختمان ها نقش مهمی را ایفا می‌کند. شیشه‌ها در رنگ ها و مقاومت های مختلف در نمای ساختمان، درب ها و پنجره‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به مرور با افزایش توجه به ایمنی در شیشه، شیشه‌های سکوریت و ایمن تولید شدند که با ضخامت های مختلف به بازار ارائه می‌شوند. برای مصرف کنندگان بسیار مهم است که شیشه‌ها دارای مقاومت مطلوبی باشند و همین طور عایق مناسبی برای صدا و حرارت. در حین حفظ زیبایی محیط بتواند خواسته‌های آنها را برآورده کند.
شیشه دودبند یکی از محصولات پرطرفدار در صنعت ساختمان سازی است که ضمن استفاده در زیباسازی ساختمان به عنوان درب ورودی به طبقات و راه پله‌ها، می‌تواند به دلیل مقاومت بالایی که دارد طبقات را در برابر آتش سوزی و دود و حرارت ناشی از آن ایمن نگه دارد. 

شیشه دودبند

محل قرار گرفتن «شیشه آتش نشانی» در راه پله کجاست؟

شیشه‌ آتش نشانی و یا شیشه دودبند باید در جایی نصب شود که از گسترش دود در طبقات جلوگیری کند. توصیه می‌شود که شیشه دودبند در راه پله‌های اضطراری، درب های ورود و خروج و... به ویژه در مجتمع های پرجمعیت بکار گرفته شود. بهترین روش برای افزایش ایمنی ساختمان، استفاده از درب ها و پنجره‌های شیشه دودبند در هر طبقه  بین آسانسور و پله‌ها است که در صورت بروز آتش در هر طبقه دود، حرارت و آتش به سایر طبقات سرایت نکند تا اقدامات امنیتی صورت گیرد. در این حالت آسیب وارده به ساختمان کنترل خواهد شد و دود در راه‌پله‌های اضطراری منتشر نخواهد شد و دیگر مشکلات خفگی ناشی از استشمام دود پیش نخواهد آمد.

 

آیا استفاده از درب ریلی شیشه‌ای در «شیشه پایان کار» مشکلی به وجود نمی‌آورد؟

خیر. شیشه دودبند و پایان کار را با استفاده از شیشه سکوریت در ضخامت های مختلف و در طرح های سندبلاست متنوع در ساختمان ها نصب می‌کنند. شیشه دودبند را می‌توان بسته به درخواست مشتری بصورت دستی و اتوماتیک نصب کرد. مدل های دستی می‌تواند به صورت لولایی، کشویی (ریلی)، فکی و اسپایدری و مدل اتوماتیک هم می‌تواند در انواع مختلف نصب شود. تنها نکته حائز اهمیت در این نوع درب ها، یراق آلات مصرفی است که در شرایط بحرانی دچار مشکل نشوند و درها قفل نشده یا از کار نیوفتند. لازمه چنین امری کاربرد یراق آلات استاندارد و با کیفیت است تا در زمان وقوع بحران درب ها بدون ایراد کار کنند. 

 

شیشه‌های مورد استفاده در «درب‌های دودبند» به چه صورت نصب می‌شود؟

در نصب شیشه دودبند از شیشه سکوریت مقاوم در ضخامت های مختلف استفاده می‌شود. برای افزایش ایمنی در ساختمان و راه پله‌ها به منظور ایجاد مانع در برابر آتش سوزی و گسترش دود در طبقات، از شیشه دودبند در فضای بین راه پله و آسانسور استفاده می‌شود. با نصب این شیشه بین آسانسور و راه پله، دیگر لازم نیست نگران انتقال حرارت و دود در زمان بحران باشید و عبور و مرور ساکنین در شرایط خطرناک سهولت خواهد یافت.

شیشه دودبند

مزایای استفاده از «درب شیشه دودبند» چیست؟

طبق قانون آتش نشانی برای دریافت پایان کار ساختمان، استفاده از درب شیشه دودبند الزامی است. 
درب شیشه دودبند ضمن این که فضای داخلی ساختمان شما را زیباتر می‌کند، در صورت بروز آتش در یک طبقه، از انتشار آن در باقی طبقات جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود حرارت و دود ناشی از آتش سوزی به راه پله‌ها نفوذ نکند تا افراد در حین خروج از ساختمان دچار خفگی نشوند و از آسیب بیشتر به ساختمان جلوگیری می‌کند. 

  • در ساختمان شیشه دودبند به عنوان عایق مناسبی در فصول سرد و گرم ایجاد می‌شود که از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌کند.
  • به دلیل شیشه ای بودن درب ها، در طول روز نور طبیعی را در محیط خواهید داشت.

در شهرهای بزرگ که همواره آلودگی هوا مشکل رایجی است دود و هوای آلوده‌ی بیرون به داخل ساختمان نفوذ نخواهد کرد. جدا از ظاهر مناسبی که به فضا می‌بخشد از نفوذ حشرات و جانوران موزی هم به ساختمان جلوگیری می‌کند.

شیشه دودبند

در جدول زیر «قیمت شیشه دودبند» و عوامل مهم در تعیین «قیمت شیشه راه پله» را مشاهده نمایید:

اکنون مزایای شیشه دودبند را شناختید بی تردید می‌توانید اقدام به نصب آن کنید. شیشه دودبند در ابعاد و انواع مختلف نصب می‌شود. موارد زیادی بر روی قیمت شیشه راه ‌پله دخیل هستند، از جمله متراژ و ابعاد شیشه، نوع لنگه درب مورد استفاده و البته جنس یراق آلاتی که بکار رفته است. در جدول زیر می‌توانید اطلاعات کلی در مورد قیمت شیشه دودبند را مشاهده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با تیم فروش شرکت ساوالان جام در تماس باشید.

 

برای گرفتن پایان کار از چه نوع شیشه‌ای باید استفاده کنیم؟

در قوانین آتش نشانی، به منظور حفظ امنیت ساختمان کاربرد شیشه دودبند در بین طبقات و راه پله‌ها امری الزامی است. از آنجایی که برای گرفتن پایان کار ساختمان به تأییدیه آتش نشانی نیاز خواهید داشت، بنابراین نصب شیشه دودبند و شیشه راه پله را نمی‌توانید نادیده بگیرید. در نصب شیشه دودبند از شیشه سکوریت که طی شرایط خاصی تولید می‌شود استفاده می‌گردد. روند تولید منحصر بفرد شیشه سکوریت آن را در برابر حرارت و سرما مقاوم می‌سازد و مقاومت آن را چندین برابر خواهد کرد. برای دریافت پایان کار ساختمان خود مطمئن شوید که تمامی قوانین و مقررات ساخت و ساز استاندارد را رعایت نمایید که استفاده از شیشه اطفاء حریق از جمله این قوانین است.

ساوالان جام